Wyślij wiadomość
Sichuan Xinheng Magnetic Materials Co., Ltd
produkty
Aktualności
Do domu > Aktualności >
Company News About Charakterystyka i zakres zastosowania magnesów trwałych samarowo-kobaltowych
Wydarzenia
Kontakty
Kontakty: Mrs. Afra Liu
Skontaktuj się teraz
Napisz do nas

Charakterystyka i zakres zastosowania magnesów trwałych samarowo-kobaltowych

2020-08-16
Latest company news about Charakterystyka i zakres zastosowania magnesów trwałych samarowo-kobaltowych

1. Samarowo-kobaltowy magnes stały ma produkt o wysokiej energii magnetycznej i wysokiej koercji, jego wydajność magnetyczna jest lepsza niż magnes trwały alnico, magnes trwały ferrytowy, maksymalny produkt energetyczny może osiągnąć 239kj / m3 (30mgoe), jest to magnes trwały alnico8 3 razy więcej niż w przypadku magnesów trwałych ferrytowych (y40), 8 razy więcej niż w przypadku magnesów trwałych ferrytowych (y40).Dlatego elementy z magnesami trwałymi wykonane z magnesów trwałych smco są małe, lekkie i stabilne w działaniu.Znajdują zastosowanie w elektroakustycznych urządzeniach telekomunikacyjnych, silnikach, przyrządach pomiarowych, żyroskopach i elektronice. Zegary, urządzenia mikrofalowe, maszyny magnetyczne, czujniki i inne statyczne lub dynamiczne obwody magnetyczne.

2. Magnes trwały samarowo-kobaltowy ma wysoką temperaturę Curie i mały współczynnik temperaturowy, dzięki czemu można go używać w wysokiej temperaturze 300 ℃.

3. Magnesy trwałe samarowo-kobaltowe mają wysoką twardość, dużą kruchość, niską wytrzymałość na zginanie, rozciąganie i ściskanie i nie powinny być stosowane jako elementy konstrukcyjne.

4. Głównym składnikiem magnesu trwałego samarowo-kobaltowego jest kobalt metaliczny (co ≥ 99,95%), więc cena jest droższa.